Home » Blog » Hoeveel vliegtuigen vliegen er per dag

Hoeveel vliegtuigen vliegen er per dag

Vliegvakanties zijn in de afgelopen jaren steeds populairder geworden. Dankzij de verbeteringen in de luchtvaartindustrie zijn vliegreizen snel, comfortabel en betaalbaar geworden voor een steeds groter aantal mensen. Veel mensen vinden het aantrekkelijk om naar verre bestemmingen te reizen en nieuwe culturen te ontdekken, en vliegen biedt hen de mogelijkheid om dit op een efficiënte manier te doen.

Een andere factor die bijdraagt aan de groeiende populariteit van vliegvakanties is de stijgende verwachtingen van consumenten. Mensen willen steeds meer comfort en luxe tijdens hun vakanties, en vliegen biedt hen de mogelijkheid om snel en comfortabel te reizen naar verre bestemmingen met luxe accommodaties.


Maar hoeveel vluchten zijn er in Nederland per jaar?

Nederland telt vijf belangrijke luchthavens voor passagiersvervoer. Deze vijf luchthavens telden in het jaar voor de coronapandemie maar liefst 81 miljoen passagiers. Als je dat evenredig verdeelt dan zou Nederland elke dag 222.739 luchtvaartpassagiers tellen. Dat is ruim 9 duizend passagiers per uur! Gemiddeld zitten er 150 passagiers in een vliegtuig, waardoor de rekensom leert dat er elke dag ongeveer 1.485 vluchten zijn in Nederland.

Maand2019202020212022
Januari5.500.0005.600.000900.0002.800.000
Februari5.400.0005.300.000500.0003.000.000
Maart6.300.0002.800.000700.0004.200.000
April6.900.000100.000800.0005.100.000
Mei7.400.000200.0001.200.0006.100.000
Juni7.500.000500.0001.900.0006.100.000
Juli7.700.0001.700.0003.500.0006.200.000
Augustus7.900.0002.200.0004.500.0006.400.000
September7.500.0001.500.0004.000.0006.100.000
Oktober7.400.0001.300.0004.400.0005.900.000
November5.900.0001.000.0003.500.0004.600.000
December5.900.0001.300.0003.200.0004.700.000
Totaal81.300.00023.500.00029.100.00061.200.000
Bron: CBS.nl

Hoeveel vluchten zijn er wereldwijd?

Wereldwijd is het aantal vluchten fors gestegen de afgelopen 20 jaar. Waar we in 2004 nog maar 65.000 vluchten per dag zagen, is de grens van 100.000 in het jaar 2018 doorbroken. In de coronaperiode zagen we het aantal vluchten fors afnemen, maar het herstel naar het oude niveau lijkt slechts een kwestie van tijd te zijn.

JaarAantal vluchten per jaarAantal vluchten per dag*
200423.800.00065.205
200524.900.00068.219
200625.500.00069.863
200726.700.00073.151
200826.500.00072.603
200925.900.00070.959
201027.800.00076.164
201130.100.00082.466
201231.200.00085.479
201332.000.00087.671
201433.000.00090.411
201534.000.00093.151
201635.200.00096.438
201736.400.00099.726
201838.100.000104.384
201938.900.000106.575
202040.300.000110.411
202122.200.00060.822
Bron: IATA.
**Gemiddelde van jaarcijfers/365 dagen

Plaats een reactie